ajutor colaborare judecatorie
Thread poster: Cristina Albert
Cristina Albert
Cristina Albert  Identity Verified
Romania
Local time: 08:14
Member (2023)
English to Romanian
+ ...
Jul 9, 2015

Buna ziua!

V-as ruga sa ma ajutati cu cateva informatii referitoare la cum sa procedez in cazul colaborarii cu jucatoriile de sector din Bucuresti. Am fost contactata ca au nevoie de un interpret si doresc sa stiu cum sa procedez in privinta platii. Emit factura ca pentru orice alt client si primesc banii in contul bancar? Factura o semneaza judecatorul sau altcineva, poate cineva din administratie?

As dori sa stiu si daca trebuie sa mai fac orice altceva in plus.
... See more
Buna ziua!

V-as ruga sa ma ajutati cu cateva informatii referitoare la cum sa procedez in cazul colaborarii cu jucatoriile de sector din Bucuresti. Am fost contactata ca au nevoie de un interpret si doresc sa stiu cum sa procedez in privinta platii. Emit factura ca pentru orice alt client si primesc banii in contul bancar? Factura o semneaza judecatorul sau altcineva, poate cineva din administratie?

As dori sa stiu si daca trebuie sa mai fac orice altceva in plus.

Stiti in cat timp se efectueaza plata?

Daca s-a mai raspuns la aceasta intrebare as aprecia sa imi indicati unde. Daca nu, spuneti-mi va rog cum procedati dumneavoastra.

Multumesc frumos pentru ajutor.
Collapse


 
Irina Lazarescu
Irina Lazarescu  Identity Verified
Romania
Local time: 08:14
Member (2005)
English to Romanian
+ ...
e simplu Jul 15, 2015

E foarte simplu!
Te prezinti, traduci , intocmesti factura si dupa vreo 2-3 luni, in cel mai fericit caz , primesti banii. Factura se va prezenta si semna la serviciiul contabilitate. Succes!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


ajutor colaborare judecatorie






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »