O jakou cenu za normostranu si říci v případě, že se jedná o první placenou práci?
Thread poster: Tereza Piskláková
Tereza Piskláková
Tereza Piskláková
Czech Republic
Local time: 08:27
English to Czech
May 24, 2021

Nedávno jsem obdržela nabídku spolupráce s marketingovou společností, která si přeje přeložit své webové články z češtiny do angličtiny. Jsem začínající freelance překladatelka a nemám žádnou zkušenost se stanovováním ceny. Jelikož nemám příliš zkušeností, nerada bych stanovila příliš vysokou cenu, ale zároveň nechci působit neprofesionálně stanovením příliš nízké sazby. Vzdělání v oboru a praktické zkušenosti s překladem již mám, nicmén�... See more
Nedávno jsem obdržela nabídku spolupráce s marketingovou společností, která si přeje přeložit své webové články z češtiny do angličtiny. Jsem začínající freelance překladatelka a nemám žádnou zkušenost se stanovováním ceny. Jelikož nemám příliš zkušeností, nerada bych stanovila příliš vysokou cenu, ale zároveň nechci působit neprofesionálně stanovením příliš nízké sazby. Vzdělání v oboru a praktické zkušenosti s překladem již mám, nicméně jsem nikdy nebyla finančně ohodnocena. Jaká je bežná sazba za marketingový překlad jedné normostrany? Je 80Kč na 300 anglických slov přijatelná sazba, pokud mi jde spíše o dobré reference než vysoké finanční ohodnocení? Předem mnohokrát děkuji!Collapse


 
Blanka Salkova
Blanka Salkova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 08:27
Member (2007)
English to Czech
+ ...
Cenotvorba May 24, 2021

Začátečník nezačátečník ta cena je děsivá. Když jsem před více než dvaceti lety začínala, normálně jsem si řekla o tehdy běžnou cenu, tuším 350,- za normostranu. Víc bohužel nenapíšu, mimino se mi tu sápe po klávesnici.

Tereza Piskláková
Jiri Farkac
Jaroslav Suchánek
 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 08:27
English to Czech
Informace jsou na ProZu May 24, 2021

Tereza Piskláková wrote:

nechci působit neprofesionálně stanovením příliš nízké sazby.


Neříkejte zákazníkům co jste, ale kým chcete být. Musíte vědět kolik dnů volna v roce chcete mít a kolik dnů budete pracovat. Kolik hodin denně budete pracovat. Kdy budete pracovat (ráno, dopoledne, odpoledne, večer nebo v noci), kdy si zajišťovat zakázky, komunikovat s potencionálními a aktuálními zákazníky, kdy budete dělat administrativní činnost. Překladatelé pracují celosvětově a ceny mívají "geo-politické"; snaží se dosahovat vyšších cen na trzích, na kterých vyšší ceny jsou.

Na ProZu je hodně článků o cenách, je zde také tabulka:

https://search.proz.com/?sp=pfe/rates

Average rates reported by language pair
Language pair Avg. rates per word Avg. rates per hour Sample size
Standard Minimum Standard Minimum
English $0.10/wd $0.08/wd $30.95/hr $23.45/hr 8062

English to Czech $0.10/wd $0.07/wd $31.84/hr $23.85/hr 503

Překladatelské agentury často zveřejňují svoje sazby na svých webech. Pokud pracujete pro koncového zákazníka můžete použít jejich cenu (pokud poskytnete stejně kvalitní službu jako agentura).

Milan


Tereza Piskláková
Blanka Salkova
 
Tereza Piskláková
Tereza Piskláková
Czech Republic
Local time: 08:27
English to Czech
TOPIC STARTER
Poděkování May 26, 2021

Všem nesmírně děkuji za odpovědi a důležitou zpětnou vazbu. Uvědomuji si, že příliš nízká cena kazí trh a tak jsem se rozhodla nastavit cenu standardně.

Tereza


Blanka Salkova
Jaroslav Suchánek
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


O jakou cenu za normostranu si říci v případě, že se jedná o první placenou práci?






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »